Ќе станат ли реалност барањата на албанските партии за избор на шеф на државата во собрание?

Има ли шанси да стане реалност идејата на албанските партии, претседателот на Македонија да се бира во Собрание, а не на избори? Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер