Започна собирањето потписи – деветмина во трката за иден шеф на државата

Во подрачните одделенија на ДИК, граѓаните ќе можат да дадат поддршка за некој од кандидатите за претседател. Тоа ќе можат да го сторат најдоцна до 8-ми март. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер