Кампања за рана дијагноза и навремено откривање на ретки болести кај пациентите

Раниот пристап до навремената дијагноза и редовно земање на лекови за луѓето со ретки болести е единствениот начин да имаат подобар живот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер