Комитетот за патни исправи на ЕК одржа состанок за прашањето со патните исправи

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски за Канал 5 потврди дека добиле известување од Европската комисија, дека само Грција известила дека не ги прифаќа пасошите со старото име на државата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер