Прво рочиште на судењето Канал 5 и Иван Мирчевски против Саше Ивановски - Политико

Канал 5 телевизија и директорот на медиумот Иван Мирчевски го тужат сопственикот на „Мактел“ Саше Ивановски за изнесени навреди и клевети содржани во повеќе текстови објавени на интернет порталот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер