Здравствените власти повторно повикаа на масовна против голема кашлица

Голема кашлица потврдена и кај возрасни граѓани до 49 годишна возраст, потврдија од Комисијата за заразни заболувања. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер