Регулаторна комисија утре се очекува да даде повеќе детали околу новата давачка

Многу забуни и реакции во јавноста предизвика најавата дека на сметките за струја од јануари ќе се воведе и нова давачка „пристап до мрежа.“ Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер