Нова апаратура за генетско испитување денеска беше презентирана во МАНУ

МАНУ доби нова опрема со која ќе ги истражува наследните, генетските и ретки заболувања, но и останатите болести како што се малигните и инфективните, а сознанијата ќе се применуваат во секојдневната клиничка пракса за лекување на пациентите. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер