Џафери технички премиер, кој ќе седне на местото на Груби?

ВМРО-ДПМНЕ се уште тактизира со одговорот дали ќе учествува во техничката влада што ќе биде превдодена од Талат Џафери, но премиерот Ковачевски смета дека тоа е законска обврска и секое импровизирање може да фрли дамка врз целиот процес. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер