Техничка влада без министри од опозицијата ќе го намали нејзиниот легитимитет

​Техничката влада теоретски би можела да функционира и без учество на најголемата опозициска партија во неа. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер