СДСМ ќе ја формализират одлуката Јован Митрески да биде нов претседател на Собранието

Владејачката СДСМ вечерва седница на Извршниот одбор се очекува да ја формализира одлуката Јован Митрески, да биде претседател на собранието на местото на Талат Џафери кој е кандидат за премиер на техничката влада... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер