Арсовски: Неучеството на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада ќе го намали нејзиниот легитимитет

Дел од политичките аналитичари во земјава велат дека шансите техничката влада да не биде изгласана во Собранието се минимални. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер