СДСМ ќе ја формализират одлуката Јован Митревски да биде нов претседател на Собранието

На најавите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека е можно да не учествуваат во техничката влада предводена од Талат Џафери, од владеачката СДСМ гледаат како барање на алиби за, како што велат, нивниот пораз на претстојните избори. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер