Како долгорочно да се подобри финансиската состојба на општините?

Универзитетскиот професор Борче Треновски вели дека парите собрани од ДДВ-то како и данокот на доход треба да одат во општинската каса. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер