Кривична пријава по брза постапка против возачот кој го пренесе Палевски од Белград до Турција

Со одлука на Кривичниот суд во 30-дневен притвор останува и 46 годишниот Стефан Димковски кој од Белград преку Бугарија до Турција каде беше уапсен. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер