Денеска се одбележува и слави споменот на Свети Климент, архиепископ Охридски

Духот на големиот верски празник се чувствуваше уште на портите на Соборниот храм, амбиенталната христијанска музика го исполни просторот на храмот со благосостојба и смиреност. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер