Се празнува Св. Климент Охридски - изворот на нашата духовност и образование

Денеска во земјава се одбележува 8 декември – денот на Св. Климент Охридски, и патронен празник на Македонската православна црква. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер