Над 120 илјади ученици и студенти ќе добиваат месечен надомест до крајот на учебната година

Мерката ваучери за поддршка на домашниот туризам која беше наменета за работници со ниски приходи од следната година ќе биде за студентите во државните универзитети во државата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер