Инженерите бараат државата да ја гради „Чебрен“,владата се подготвува за потпишување на договор

И покрај обидите на експертите да ги премислат властите за давањето на Чебрен под концесија – Владата не се откажува. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер