Петровска и Агелер во посета на учесниците на вежбата „Храбар партнер 23“ на Криволак

Наскоро нови имиња ќе се најдат на американската „Црна листа“, најави амбасадорката на САД во земјава Анџела Агелер, по денешната посета на воената вежба на Криволак „Храбар партнер 23“, заедно со министерката за одбрана Славјанка Петровска. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер