Барањето за екстрадиција на Палевски испратено во Турција, на е-маил и преку амбасадата

Со сите документи за кривичните дела на Љупчо Палевски и се што е досега утврдено за двојното убиство, преведено на турски јазик, министерството за правда официјално побара негова екстрадиција од Турција во земјава. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер