СДСМ и ДУИ не разговарале за името на техничкиот премиер, вели премиерот Ковачевски

Премиерот Ковачевски не открива кога точно ќе го отстапи премиерското столче за Албанец премиер за т.н. Пржинска Влада на 100 дена пред избори, но вели тоа ќе биде согласно законот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер