Владата го усвои новиот пакет антикризни мерки, тежок 156 милиони евра

На денешната владина седница усвоен е новиот пакет антикризни мерки со кој ќе бидат опфатени повеќе од 400 илјади граѓани. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер