ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од барањето за укинување на „Пржинската влада“

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од барањето т.н. „Пржинска Влада“ да замине во историјата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер