Генерална проба пред утрешниот министерски совет на ОБСЕ, затворени неколку сообраќајници

Метрополата како под опсада, се подготвува теренот за најголемото случување некогаш во земјава, утре во Скопје пристигнуваат 70 делегации во рамки на самитот на ОБСЕ, а утринава пробата на МВР за нивна безбедност помина успешно. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер