Столтенберг на средби со државниот врв, попладнево се обрати во македонскиот парламент

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг пристигна во дводневната посета на Македонија, прва откако земјата е членка на Алијансата... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер