Каква реформа му треба на Судскиот совет?

Одговорноста на членовите на Судскиот совет и начинот на нивниот избор, се клучните промени на кои инсистираат поголем дел од членовите на работната група која работи на измените на законот за Судски совет. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер