Комеморација за актерот Мето Јовановски во Драмски театар-Скопје

Комеморацијата за доајенот на македонскиот тетар мето јовановски се оддржа на големата сцена во Драмскиот театар во Скопје, каде тој го помина целиот свој работен век. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер