Ковачевски ќе го пречека Столтенберг, тет-а-тет средба и заедничка прес-конференција

Премиерот Димитар Ковачевски попладне го пречекува генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, кој е во официјална посета на Македонија. Прва откако државата е полноправна членка на НАТО. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер