Крим-техника од МВР вршела увид по кршењето и фрлањето хартија на Крмов и Апасиев во Собранието

Ден по вчерашниот хаос во Собранието кој го направија двајцата пратеници од Левица, надлежните допрва ќе проценуваат колку пари ќе чини собраниската драма со кршење монитори, телефони и микрофони. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер