Владата преку кампања вредна 350 илјади евра ќе ги промовира придобивките од членството во ЕУ

Вкупно 45 дена ќе трае новата кампања преку која Владата ќе ги промовира придобивките од евроинтеграцискиот процес и членството во Унијата, но кога ќе почне и дали ќе се поклопи со камапњата за претстојните избори не е познато. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер