Протест на вработените во Народниот правобранител – не се задоволни од платите и статусот

Финансиска независност и ново законско решение, со кое вработените во Народниот правобранител ќе се тргнат од Законот за административни службеници, побараа денеска преку мирен протест 80-тина вработени од Народниот правобранител. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер