Македонските фудбалери освоија бод со Англија

Синоќа македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено, 1:1 со Англија во последното коло од Ц-групата во квалификациите за европското првенство 2024. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер