План на Париз и Берлин за реформи на ЕУ: Се укинува можноста за вето за време на преговорите?

Париз и Берлин денеска на министрите за европски прашања на земјите членки на ЕУ им презентираа извештај на експерти со конкретни предлози како да се подготви ЕУ за проширување на 30 или повеќе членки... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер