Владата донесе одлука: Од утре поевтинување на педесетина производи

Најдоцна до задутре цените на 25 категории прехранбени производи треба значително да поевтинат, некои и над 30 отсто од сегашните... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер