Судење за „Таргет-Тврдина“: Обвинителството бара време за да одлучи што по измените на КЗ

Четири дена откако стапија на сила измените на Кривичниот законик, по барање на обвинителството се одложи рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ во кој првообвинет е поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер