Влада донесе одлука: Од утре поевтинување на педесетина производи

Владата денеска на седница донесе одлука со која од утре ќе се намалат цените на над 50 прехранбени производи за најмалку 10 проценти. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер