Професори изненадени од измените во правилникот

Професорот Горан Ајдински од филозофскиот факултет од Институт за специјална едукација и рехабилитација е изненаден дека Дауновиот синдорм е ставен како степен на функционалност, а не како дијагноза во правилникот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер