Вработените во обвинителства и во судовите наредната недела стапуваат во генерален штрајк

Вработените во обвинителствата и во судовите од 27 септември стапуваат во генерален шртрајк доколку нивните плати не се зголемат исто како и платите на функционерите. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер