Средба Шолц-Ковачевски во Њујорк: Германија ја очекува Mакедонија во ЕУ

Германија ја очекува Македонија во Европската Унија, а европскиот пат е единствената алтернатива за земјава – ова е пораката која на македонскиот премиер Димитар Ковачевски му ја пренел германскиот канцелар Олаф Шолц. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер