Вработените во обвинителства и во судовите наредната недела стапуваат во генерален штрајк

Вработените во обвинителства и во судовите наредната недела стапуваат во генерален шртрајк, доколку не се зголемат платите од најамалку 30 до 78 проценти. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер