Ковачевски-Макрон: Франција сака да ја види Македонија успешна и интегрирана во ЕУ

На маргините на безбедносниот форум Глобсек во Братислава премиерот Ковачевски попладнево имаше средба со францускиот претседател Макрон, на која добил силна поддршка за европската интеграција на земјава. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер