Димитриевски: Ова е најгрубо кршење на децентрализацијата во државата, решението ќе го обжалиме

Министерството за труд и социјала ги одзеде ингеренциите на Општина Куманово за градинката Ангел Шајче. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер