Ковачевски: Стратешката грешка што ја направи ЕУ пред 5 год, не може да се реши за пет минути

ЕУ, по војната во Украина, ја сфати стратешката грешка што ја направи пред неколку години кога ни беше наметнато вето нам и на Албанија, изјави премиерот Димитар Ковачевски на форумот на „Глобсек 2023“ во Братислава. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер