Компаниите веќе ги доставиле своите барања до Регулаторна за цената на струјата

За околу 13% би се зголемила цената на струјата од 1ви јули, доколку РКЕ ги прифати сите барања на енергетските компании. Ако на тоа се додаде и зголеменото ДДВ од 8%, зголемувањето би било близу 20 отсто. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер