Пендаровски и Месиќ на македонскиот енергетски форум 2023

Земјите од Западен Балкан се на непотребно долг пат кон ЕУ, а Македонија веќе одамна мораше да биде членка на Унијата, порача поранешниот хрватски претседател Стипе Месиќ. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер