Резултатите од ренген ќе се читаат и онлајн

Недостатокот на доктори кои ги читаат радиолошките извештаи ќе се решава на ниво на целата земја, објасни министерот за здравство Фатмир Меџити. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер