Црквата и државата во отворен судир за законот за родова еднаквост

МПЦ ниту го осудува, ниту го подржува ставот на струмичката епархија која е против предлог - законот за родова еднаквост изготвен од МТСП. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер