6-годишно девојче почина во битолската болница, било примено со температура

Шестгодишно девојче што вчера околу 10 часот е примено со симптоми на настинка и покачена температура почина во битолската болница, потврдува за Канал 5 Александар Обедниковски, директорот на оваа здравствена установа. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер