Алтернатива предлага уставен амандман што ќе ги адресира функционерите што работеле незаконски

Извештајот на Стејт департментот ја потврдува политичката корупција како еден од најголемите проблеми во земјава, реагираат од Алтернатива. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер